Eurodam

Bouwwerf:       Fincantieri C.N. Italiana S.p.A., Porto Marghera, Italy (6149)

Tonnage:          86.273 brt

L x B x H:         285 x 32,21 x 10,80 m

Voortstuwing:   Main Diesel engines Mak 4 x 12,000 + 2 x 8,000 kW
                       Electrical propulsion motors (POD) ABB 2 x 17,600 kW

Snelheid:          21,8 knopen

Passagiers:       2104

Bemanning:        900 

Dit schip was de eerste van de Signature-classe. Zusterschip is de latere "Nieuw - Amsterdam" (4). Het schip is op 16 juni 2008 officieel overgenomen van de bouwer en is gelijk doorgevaren naar Rotterdam voor de doop ceremonie. Voor deze gelegenheid was ook het ms "Rotterdam" aan de kade, de schepen lagen met hun boegen naar elkaar. Op 1 july 2008 heeft koningin Beatrix de Eurodam gedoopt. Het interieur is ontworpen door het architectenbureau Yran Storbratten (Oslo) en heeft inmiddels verschillende updates gekregen. Op dit stijlvolle schip kan men genieten van de volledige Music Walk™-ervaring, waaronder Lincoln Center Stage, B.B. King's Blues Club en Billboard on Board.

Het schip is voorzien van 11 dekken welke toegankelijk zijn voor de gasten, 18 liften waarvan 4 aan de buitenzijde, 26 publieke ruimtes, 5 restaurants, en verder alles wat je maar kan verzinnen op een cruiseschip. Het schip vaart in de zomer in Europa en word in de winter naar de zon gedirigeerd.

Accidents & Incidents

(tekst: John van Kuijk, lid Archiefcommissie)

 
 
 
 
Joomla templates by a4joomla